Cyklojízda na Říp

Tradiční zimní cyklojízda na Říp se koná v sobotu 28.prosince 2013.

Po ránu je pod nulou a postupně pak teplota leze až na 5 stupňů. Bohužel nás vyráží nejméně za poslední roku – jedeme jen tři : Romíšek, Zdeněk a Karel.

Nejprve terénkem až k Mlčechvostům, začíná se tvořit mazlavý blátivý film a tak dál volíme silnici – na Spomyšl, Jeviněves a Ctiněves. Vrcholek Řípu je v mraku a tak se domlouváme pouze na cestě okolo a delší variantě návratu – přes Bechlín sjíždíme k Labi a proti proudu k Mělníku. Cestou povídáme, potkáváme ledňáčka,…… Z Mělníka pak cyklostezkou podle Vltavy až k domovům.

Ujeli jsme téměř 70 kilometrů a bylo to fajn.

Zdeněk

Jesenický surovec

O víkendu 19. a 20.10. jsem se zúčastnil akce s názvem Jesenický surovec. Jedná se o sobotní MTB závod na 50km a nedělní terénní běh v délce 12km a vše se koná v rámci tzv. Jesenického festiválku.

Letos jsem ještě žádný MTB závod nejel, když nepočítám MTBO v Kralupech. V Jesenici je pěkná mlha a chladno (cca 5 stupňů). Ale díky žlutým sklům v brýlích mi po celý závod svítí sluníčko. Na start se postavilo na hlavní trať 180 závodníků a závodnic a na poloviční 85 cyklistů (startuje se najednou). Po startu se projíždí za doprovodu motorek částí Jesenice a když opouštíme hlavní silnici, teprve se začíná závodit. Já vůbec nevím, jaké zvolit tempo. Dlouho jsem na kole závod nejel a parametry trati (2x okruh 25km, převýšení 1 okruhu 470m) nabádají k nepodcenění. Takže jako vždy mě hned po startu většina předjíždí a já se postupně prokousávám dopředu. Trať je v podstatě pouze terénní a čekají mě v každém okruhu 3 solidní výšlapy (2 z toho se tlačí a ten co se dá vyšlapat, má zase 2,5km délku) V prvním kole mi to celkem jede a nebojím se to i pustit ve sjezdech, ačkoli listí zakrývá vyjeté koleje a občas mám i kliku, že pod ním nic nebylo. V nejprudším sjezdu si vzpomenu na Karla a dávám zadek za sedlo a v klidu sjíždím. Při průjezdu do druhého kola se zastavuji na občerstvovačce, dávám si čaj a makový šáteček a nerad, leč s odhodláním dokončit závod, se vydávám do druhého kola. V tom už mi nohy pomalu odcházejí a každý rozjezd po kopci trvá déle a déle. Taky mě začínají předjíždět další závodníci, ale občas dám i někoho já. Jedu takový individuální závod, protože nejsem schopen udržet tempo rychlejších a navíc by to znamenalo polykat bláto, kterého je na trati plno a létá od zadních kol. Těsně před cílem mě ve sjezdu předjíždí jeden rychlík a tak se ho čapnu a frčíme to kolem udivených houbařů k cílové smyčce. V ní se rychlík dostane do kolize s jiným závodníkem a já jako třetí vzadu oba v klidu předjíždím. V cíli si dávám opět čaj, protože je stále celkem kosa a odjíždím směr rodiče, kteří tu bydlí a hadicí čistím zablácené kolo. Celkově surový závod nedokončilo 25 závodníků (většina odmítla nastoupit do 2. kola) a můj výsledek je zde:

 

Vejtek čas 2:42:47 v kategorii 30-39 30. z 56 a celkově 82. ze 180

 

V neděli se trochu unaven stavím na start krosu. Je krásné slunečné počasí a teplota kolem 16 stupňů, takže běžím v krátké verzi oproti včerejšímu kožichu. Je tu i Mirek Štefl a mám za cíl se ho udržet. Běžec je to lepší, ale uvidíme, jak mu půjdou kopce. Opět běžíme 2 šestikilometrová kola a převýšení 1 okruhu je tentokrát jen 160m, což je ten dlouhý kopec ze včerejška. Pak už se běží jen po rovině a kaštanovou alejí z kopce. Mirek mi před kopcem trochu utíká, ale na vrcholu ho předbíhám a tvoříme dvojici a občas táhnu já a občas on. V seběhu mi trochu utíká a už ho nepředběhnu. Při průběhu cílem si dávám pár loků ionťáku, od táty slyším že je před námi 9 závodníků a tuším, že už nemám síly na vylepšení tohoto výsledku. Prohodím pár slov s Michalem z Jesenice, který by si při běhu potřeboval povídat a celý kopec ho vytáhnu za sebou. Mirkovi se sice přiblížíme, ale nestačí to. Michal mě pak v aleji vystřídá a mám co dělat, abych se ho udržel. Když se trochu vzpamatuju, povídáme si o včerejších kolech (jel je taky) a o dnešním krásném počasí. Z kopce to natáhnu co se dá, dupu jako slon a Mirka před sebou mocně stahuju. Ale nedotáhnu – v cíli má přede mnou náskok 4 vteřiny. Byl to skvělý závod v hezkém prostředí a za super počasí. Navíc s podporou rodičů a tety, kterým tímto děkuji. Hned se běželo lépe. A jak jsem dopadl?

 

Vejtek čas 52:08 v kategorii do 39 let 6. z 22. a celkově 8. z 55

Vejtek

Krkonošská 70 MTB

Tento závod trojic se loni líbil a tak se hlásí loňský tým ve stejném složení – Zdeněk, Romča a Karel (nikdo jiný nenašel odvahu). Ovšem z důvodu zranění z předešlého závodu (Manitou Železné hory – Chrudim) nám odpadá Romča. Nakonec nás zachraňuje Lenka (Pešajda) a tak vyrážíme ve složení – Zdeněk, Lenka a Karel.

V Jánských lázních nás vítá poměrně solidní počasí – oblačno, 15°C a hlavně neprší (trochu se změnila předpověď). Hned po startu se ujímáme vedení a útočíme nejenom na vítězství v kategorii, ale i celkově – hluboko za sebou necháváme ostatní týmy. Vedení si musíme řádně vychutnat, startuje se v 30sec intervalech a máme startovní číslo 1.

Nakonec zhodnocujeme situaci, zvolňujeme tempo a jedeme takticky :-). Trať je poměrně náročná, přeci jenom 2 200m převýšení na 65km převážně v terénu není zadarmo. Za to jsme odměněny super výhledy a pěknými sjezdy.

Do cíle jsme dorazily ve zdraví a bez technických problémů. Na závěr bych chtěl uvést, že takto pěkná trať je snad srovnatelná pouze s top závodem Král Šumavy, jak zvoleným terénem trati, tak náročností.

Zdeněk, Lenka, Karel 5:07:45 8/31

Karel

Manitou Železné hory – Chrudim

Na tento závod, který slibuje technickou trať převážně v terénu, vyráží Zdeněk, Romča a Karel. Jelikož tento závod je v seriálu KPŽ a my nemáme vyjeté skoro žádné body (naše malá nebo vůbec žádná účast v KPŽ), tak máme startovní pozici až ze zadních řad. Úvodní sjezd schodů z náměstí je tedy při našem příjezdu již zašpuntovaný davem a tak se jejich sjezd nekoná a sbíháme je jako všichni okolo nás.

Trať vede opravdu pěkným terénem, ale ze začátku (první hodinu závodu) to chvíli trvá než se startovní pole roztrhá.

Závod na 35km končí pro Romču, které se při jízdě odpružený klacek zabodává do lýtka a čeká ji výlet záchranářskou čtyřkolkou do cíle a následně na chirurgii. Tam schytává 10 štychů a zřejmě i předčasné ukončení sezóny.

Zdeněk s Karlem dorážejí ve zdraví do cíle, ale nevyhnuly se jim technické problémy. Zdeněk řeší zaseklý řetěz mezi kazetou a dráty zadního kola a Karel má naděleny dva defekty.

Nebýt nešťastného zranění Romči, tak by se nám tento závod i líbil pro pěkné počasí, dost terénu a technická trať.

65km jsme zvládli:

Karel 3:49:38 268/48

Zdeněk 4:38:48 465/49

Romča DNF (poprvé a snad i naposled)

Karel

Cyklodovolená 2013

Tentokrát byla vybrána lokalita Orlické hory, vzhledem k počtu předběžně přihlášených (25) byl vybrán hotel Praha v Deštné v Orlických horách – nakonec závazně bylo potvrzeno 18 účastníků. To samozřejmě zamrzí, jelikož sehnat něco pro tak početnou skupinu s bajky není sranda, ale je to alespoň poučení pro příště.

V Orlických horách se nám podařilo pokořit všechny významnější kopce, Velkou Deštnou (nejvyšší vrchol Orlických hor) dokonce 3x pokaždé jinou trasou.

Program byl volen tak, aby se vyřádili, jak méně zdatní, tak i namakanci. Namakanci najeli tak cca 330km a ti co jezdí na pohodu tak cca 130km. Nejdelší trasu, kterou jsme absolvovali všichni, byla 65km s převýšením cca 500m.

Projeli jsme cca 80% Jiráskovi cesty (celá není sjízdná), navštívili jsme:

Masarykovu chatu, Jiráskovu chatu, Zemskou bránu, nejvýznamnější turistické atrakce Rychnova nad Kněžnou (Kostel, zvonice, Muzeum hraček, Plachetkův památník, pivovar), Aquapark Žamberk, skanzen Villa Nova, kostel Neratov s prosklenou střechou, zámek Častolovice s oborou a hafo dalších atraktivních míst. Asi bych si trhal vlasy, kdybych letos nejel .

Super počasí a dobrá parta umocnila dokonalý zážitek z Orlických hor.

Karel

MTB - orientační závod dvojic na kolech

V neděli 23. června 2013 se uskutečnil v okolí Kralup nad Vltavou již 8. ročník MTB orientačního závodu dvojic na horských kolech. Závod uspořádal kralupský oddíl MTB horských kol a KČT Kralupy nad Vltavou. Počasí závodníkům přálo. Byl slunečný den s teplotou kolem 28°C a trať byla suchá, místy až vyprahlá – v závěru pak zpestřil den kraťoučký deštík.

Start a cíl byl na turistické základně u koupaliště. Od deseti hodin vyráží dvojice na trať. Celkem se závodu zúčastnilo 71 závodník v kategoriích M - kluci, D - děvčata a MD - smíšené dvojice. V letošním ročníku bylo pro závodníky připraveno v okolí Kralup celkem 17 kontrolních stanovišť, z nichž jedna měla funkci časové brány, její správné projetí umožnilo dvojici prodloužit čas ze dvou na tři hodiny.

Na startu dostala každá dvojice mapu se zakreslenými kontrolami, slovní popis ke všem kontrolám a startovní průkaz pro zaznamenání absolvovaných kontrol. Postup mezi nimi byl libovolný a každá dvojice si jej volila sama.

Pro pořadí v cíli byl rozhodující počet správně označených kontrol ve startovním průkazu a čas strávený na trati. Za každou absolvovanou kontrolu získala dvojice 5 bodů. Navíc bylo možno získat 20 bonusových bodů za splnění celých tematických celků (stromy, kaple, pomníčky a mosty. Za překročení časového limitu pak byla dvojice penalizována - za každou započatou minutu navíc se odečítaly dva body.

V cíli dostali všichni pití a sušenku. Nejvíce však vyhlíželi závodníci dojezdy svých soupeřů, aby věděli, jak si stojí v pořadí své kategorie. Navzájem se probíraly postupy mezi jednotlivými kontrolami a porovnával počet kontrol a najetých kilometrů. Pořadatelé zvládli celou organizaci závodu, včetně slavnostního vyhlášení na výbornou.

V kategorii D - děvčata zvítězila dvojice Eva Špádová a Kody Koderová z týmu Plšíci, v kategorii M - kluci stanuli na nejvyšším stupni Petr Svoboda a Jan Kouřimský (SKOB Slaný) a v kategorii MD - smíšené dvojice pak Magdalena a Pavel Mišoňovi ze Sokola Veltěž.

Z oddílu medailové uspěli :

Kategorie D - 2.místo – Kačí Šimková a Terka Popová, 3.místo Kiki Nejedlá a Moni Vajnerová

Kategorie MD - 2.místo – Zuzi a Vejtek Procházkovi

Kategorie M - 2.místo – Karel Šimek, 3.místo Martin Slabý a Nýna Vejrosta

 

Putovní pohár pro nejlepší dvojici KČT Kralupy nad Vltavou získala dvojice Martin Slabý a Jan VejrostaUznání patří všem závodníkům a těm co se podíleli na organizace celé akce. Poděkovat se sluší samozřejmě sponzorům, kterými pro letošní rok byly fimry Dexter, Electro - viola, město Kralupy nad Vltavou a KČT Kralupy nad Vltavou. 


VÝSLEDKY ZÁVODU

Zdeněk

Genesis Bike Prague

Na tento závod jsme vyrazili poprvé, abychom si zkusili, jak to vypadá na závodě, který startuje z obchodního centra Galerie Nové Butovice.

Konečně jsme letos chytli i počasí – sluníčko a teplo. Závod nás překvapil. V okolí Prahy organizátoři umotali hezkou trať, která vedla převážně terénem. Našli se tam singly, brody i technické sjezdy. Stoupání na Cukrák bylo nejnáročnější pasáží závodu, kterou zvládla vyjet pouze elita.

Z tratí 65km jsme se řádně porvali a ve zdraví se sešli v cíli.

 

Karel Šimek 03:30:04 104/23

Jan Koldinský 03:52:45 209/137

Romana Vejrostová 04:08:06 280/4

Zdeněk Vejrosta 04:14:51 302/18

Karel

Král Šumavy 2013

Letošní ročník byl v kolizi s TZ a tak účast byla nevalná. Rozhodně k tomu nepřispělo ani počasí, jelikož celý týden pršelo a i na termín závodu nehlásili, že by to mohlo být lepší.
Nakonec se rozhodli pro účast – Michla + Pepa B. na trati 70km a Karel na trati 105km.
Po startu do cca 35km byla trať bez problémů sjízdná, nepršelo a byl předpoklad, že to nebude tak hrozné. No, co následovalo potom, bylo nad všechna očekávání, že se některé kopce museli tlačit a sjezdy byly dost na hraně, to by ještě šlo, ale od poloviny závodu se přidal i déšť a bláto již bylo více než všudypřítomné. To nejhorší, ale na nás čekalo 5km před cílem, kde už měla být rovinatá část závodu - louky plné bláta, kde to vůbec nejelo a nepředvídatelně hluboké louže. Tento úsek již neměl s cyklistikou nic společného.
O tom jak počasí udělalo i z tak náročného závodu hotový boj o přežití svědčí také účast na závodě. Na trati 70km dokončilo závod 654 borců, 270 ani nenastoupilo a 62 nedokončilo. Na trati 105km dokončilo závod 341 závodníků, nenastoupilo 169 a 101 nedokončilo.
Michala zbrzdily technické problémy, které mu musel vyřešit až servis na občerstvovačce, jinak by jistě atakoval první 100 v umístění na 70km trati.
Do cíle tedy z našeho týmu dorazili všichni a každý si tam šáhnul na dno. Na příštího Krále si náš tým vyjel 2x start z první lajny a to je v tomto závodě fakt úspěch.

 

Michal 70km 5:22:42 159/103
Pepa 70km 6:38:35 353/86
Karel 105km 7:09:20 82/25

Karel

MTB 50 Bezděz

Slunečné počasí nás letos prvně překvapilo na závodě a i proto se nás sešlo dost – 14 a z toho Věrka s Klárou jako týmová podpora.

Po startu nás čekala suchá rychlá trať s písčitými pasážemi. Cestou se dalo potkat poměrně

dost defektů a to se nevyhnulo ani nám.

Týmovým smolařem se stal Nýna, který říznul plášť a závod tím pro něj skončil. Ostatním se technické problémy vyhnuly a úspěšně se vrátili do cíle a užívali si sluníčka.

Terka obsadila v seriálu závodů Branžeš+Bezděz (NH Car Tour) celkově druhé místo a

vychutnala si ovace na stupních vítězů.

 

Michal - 1:47:55 111/18

Karel - 2:04:03 305/84

Romča - 2:04:21 308/5

Pepa - 2:04:57 319/90

Zdeněk - 2:09:37 386/35

Petr - 2:22:48 530/155

Terka - 2:22:49 531/7

Vítek - 2:34:41 610/22

Martin - 2:36:38 617/184

Peter - 2:56:54 688/70

Kačí - 2:57:02 689/10

Nýna - Super defekt

Karel

KPŽ Mladá Boleslav

V sobotu 11.května 2013 se uskutečnil další ze závodů série Kola pro život – pohled na plánek a profil trati sliboval pohodu. Čtvrteční a páteční déšť však udělal z trati bahenní peklo a ztížil trať – mnohá místa se díky vrstvě bláta v kopcích mění na chodecké závody.

Z oddílu startuje Nýna, Martin, Zdeněk a Romíšek. Všichni si trať v délce 56 kilometrů s převýšením 784 metrů užívají po svém a bojují se soupeři ve svém okolí.

Do cíle po trati závodu doráží z nás jako první Nýna, druhý Zdeněk a třetí Romíšek. Martin pro problémy s přehazovačkou odstupuje.


Celkové pořadí / jméno / kategorie + pořadí / dosažený čas

420. Jan Vejrosta M 17-22 / 37 2:56:19,0

483. Zdeněk Vejrosta M 50-59 / 44 3:03:14,4

538. Romana Vejrostová Z 40-49 / 8 3:12:36,1

DNF. Martin Slabý M 30-39 / nedokončení závodu


V cíli smytí bahna z našich obličejů a končetin, částečná očista kol, dobré jídlo. V tombole tradičně nic a tak tleskáme vítězům – prohrát s Jardou Kulhavým není žádná ostuda.

Zdeněk

50 Český ráj

Tradiční polet Českým rájem se uskutečnil dne 20.4.2013 a opět jsme se zde sešli v hojném počtu – 10 lidiček.

Letošní počasí nás opět nezklamalo – sychravo a kosa, žádný bronz jsme cestou nechytali. Startovní pozici jsme měli opět solidní a tak v prvním stoupání jsme se nikdo nezasekal a pak nás již čekal závodní let. Trať je to rychlá převážně po zpevněných cestách a tak blátivých úseků bylo poskrovnu.

Do cíle dorazili všichni ve zdraví. Bednu se podařilo urvat Terce, která převálcovala soupeřky a s přehledem ovládla svou kategorii – všichni jí moc gratulujeme. Týmovou smůlu v tombole zlomil Michal, který byl obdarován pumpičkou.Tak zase na přes rok a ještě v hojnějším počtu.

 

Michal Blecha 1:45:24 127/30

Václav Klomínský 1:46:34 140/32

Karel Šimek 1:47:33 156/35

Jan Vejrosta 2:01:47 360/69

Martin Slabý 2:03:28 397/135

Zdeněk Vejrosta 2:04:29 423/37

Romana Vejrostová 2:07:19 487/7

Josef Blecha 2:11:05 551/144

Tereza Popová 2:20:04 680/1

Petr Pop 2:20:06 682/192

Karel

MTB Jarní Podralsko

V sobotu 13. 4. 2013 jsme vyrazili na 50 MTB Jarní Podralsko. Podobných nedočkavců se sešlo skoro 200. Bylo by jich určitě ještě více, ale počasí nebylo nic moc – vítr, silné přeháňky, občas kroupy a kosa.

V pravé poledne odstartovala opravdová čočka, kdo jel sólo, tak neměl šanci. Roviny se jeli průměrem cca 35km/hod, z kopce hrana na mokru a do kopce uviset za každou cenu. Stíhat se napít během závodu byl docela problém, buď člověk tahal špici, nebo v háku civěl na zadní kolo.

Nakonec jsme 51,7km střihli všichni z týmu pod 2hoďky, při tombole jsme zjistili, že jsme opět jako loni zase nic nevyhráli a frčeli jsme domů.

Romana - 1:59:52 137/5

Zdeněk - 1:57:03 124/13

Karel - 1:41:58 78/17

Karel