MTB Winter Brdy

Zavírák bajkové sezóny Winter Trans Brdy zlákal opět náš tým ve složení – Martin S., Vašek K., Pepa, Zdeněk, Romča a Karel. Počasí nasvědčuje tomu, že trať bude rychlá, poměrně suchá, ale přesto náročná. V pravé poledne závod odstartoval a my jsme se vydali porvat se záludnostmi technické trati. Romče trať parádně sedla a obhájila své umístění z roku 2009, jak jinak než bednu – 3. flek a tak gratulujeme.
Všichni jsme se ve zdraví sešli v cíli a užili si parádní občerstvení – bůčková roláda, sekaná a guláš.

Karel  83.  2:25:31
Vašek K.  142.  2:41:50
Zdeněk   146.  2:42:25
Romča   155. 2:47:11
Martin S.  165.  2:49:42
Pepa 201.  3:06:55

Karel

MTB Kralupské kolo

V neděli 25. září 2011 proběhl již šestý ročník závodů na kolech pro děti, dorost a juniory s názvem Kralupské kolo. Akci organizoval oddíl MTB ve spolupráci s KČT Kralupy nad Vltavou pod patronací sportovní a ekologické komise v rámci Evropského týdne mobility. Pro děti byla vzorně připravena celá trať v lokalitě Lobeček podél Vltavy pod turistickou základnou a koupalištěm. Startovalo celkem 67 závodníků, za doprovodu padesátky rodičů a prarodičů. Organizaci zajišťovalo 16 lidí.

Všichni závodníci podávali skvělé výkony od nejmenší až po ostřílené borce. V cíli všichni díky podpoře města Kralupy nad Vltavou dostávali pitíčko, sušenku a ti nejlepší spoustu cen, medaili a pocit velkého vítězství při mávání ze stupňů vítězů. Za oddíl nás závodí 15 (kde jsou ostatní?) a na organizaci se podílí 16 lidí.

 

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

REKORDY

http://www.mestokralupy.cz/Mesto/TV-Kralupy/Video.aspx?VideoId=1274


Zdeněk

Kolopro Praha-Karštejn

Tento závod uprostřed sezóny přilákal na 1200 bajkerů a tak tam nesměli chybět ani zástupci našeho oddílu. Na dlouhé se s tratí prali Zdeněk, Pepa, Michal, Martin S. a krátkou trasu přijeli pokořit Klára, Peter, Vítek, Martina a Kačí. Jako support Jarka s Věrkou.

Trať je charakteristická kamenitými sjezdy, které jsou poměrně náročné a strmými výjezdy. Počasí v předešlých dnech to nějak neusnadnilo – fest pršelo a tak se bylo na co těšit J.

Do cíle se dostali skoro všichni ve zdraví až na Kláru, které bolavé koleno nedovolilo závod dokončit. Největší  kauf se podařil Kačí, která ulovila společné foto s Honzou Hruškou, který vždy okupuje medailové pozice závodů a také Martině, která dokázala odolat v cílové rovince ataku vítěze z dlouhé trati (Kristiána Hynka – Česká spořitelna-Specialized MTB team)  a vzala ho bratru o 30 vteřin:).


Dlouhá trasa:

 

Michal 2:43:42 405/81
Zdeněk   2:52:17 486/38
Pepa  2:53:20  492/102
Martin S. 2:54:54 508/94

         

Krátká trasa:

 

Vítek   1:20:58 162/35
Peter 1:20:58 161/88
Kačí  1:21:02 164/8
Karel  1:21:02 165/89
Martina  1:37:07 216/49

     

Karel

Cyklodovolená - Novohradky

Tak první prázdninový týden patřil dlouho očekávané cyklodovolené. Naše expedice jela ve složení: Zdeněk a Romča, Pepa a Michal, Peter, Vítek a Jarka, Věrka, Kačí a Karel, plus se připojili Eva, Andy a Vláďa Biňovcovi a David Klein.

Počasí jsme nečapli úplně ideální, ale skousli jsme skoro všechno. Počasí se měnilo jako na houpačce, dopoledne jízda v dešti a odpo koupání v Zlaté Ktiši. Novohradky jsme sjezdili poměrně celé a několikrát jsme zavítali i do sousedního Rakouska, kde jsme pokořili nejvyšší horu Novohradských hor – Nebelstein.

Účast na nejtěžším závodu Novohradských hor (dle plakátu pořadatelů) – Závod do vrchu výjezd na Kraví horu se projevil v medailové žně:


  1. místo: Romča
  2. místo: Vítek, Karel
  3. místo: Michal, Zdeněk, Vláďa, Kačí, Věrka

 

Novohradské hory zaujaly především velkým počtem lesních cest a velmi nízkou frekvencí aut a lidí na cestách. Chvíli jsme pobyli i v Třeboni, ale bylo tam moc lidí, tak jsme se šupem vrátili zpátky do lesů.

Perfektní bylo i testování našich schopností v sport parku v Hischenwies. V Novohradkách si to užili snad všichni a nezbývá tedy než naplánovat další akci.

Karel

MTBO - orientační závod dvojic na horských kolech

V neděli 26. června 2011 se uskutečnil v okolí Kralup nad Vltavou již 6. ročník MTB orientačního závodu dvojic na horských kolech. Závod uspořádal kralupský oddíl MTB horských kol a KČT Kralupy nad Vltavou.

Počasí bylo z pohledu závodníků příjemné - obloha byla zatažená, teplota se držela okolo 20°C a trať byla většinou suchá.  Pouze krátce po poledni některé závodníky zastihla krátká dešťová přeháňka.

Start a cíl byl na turistické základně u koupaliště. Deset minut po desáté hodině vyrazilo prvních 5 dvojic na trať. Další pětice pak vyrážely v tříminutových intervalech. Celkem se závodu zúčastnilo 73 závodníků v kategoriích M - kluci, D - děvčata a MD - smíšené dvojice (jeden závodník absolvoval závod sám - mimo soutěž).

V letošním ročníku bylo pro závodníky připraveno v okolí Kralup celkem 16 kontrolních stanovišť.  Úkolem bylo projet libovolný počet připravených stanovišť v časovém limitu 2 hodiny 15 minut. Minutu před svým startem dostala každá dvojice mapu se zakreslenými kontrolami, slovní popis ke všem kontrolám a startovní průkaz pro zaznamenání absolvovaných kontrol. Postup mezi nimi byl libovolný a každá dvojice si jej volila sama.

Pro pořadí v cíli byl rozhodující počet správně označených kontrol ve startovním průkazu a čas na trati. Za každou absolvovanou kontrolu získala dvojice 5 bodů. Za překročení časového limitu pak byla penalizována - za každou započatou minutu navíc se odečítal jeden bod.

V cíli dostali všichni pití a sušenku.  Nejvíce však vyhlíželi závodníci dojezdy svých soupeřů, aby věděli, jak si stojí v pořadí své kategorie. Navzájem se probíraly postupy mezi jednotlivými kontrolami a porovnával počet kontrol a najetých kilometrů. 

Pořadatelé zvládli celou organizaci závodu, včetně slavnostního vyhlášení, a tak dekorování nejlepších mělo díky sponzorům a městu Kralupy nad Vltavou vysokou úroveň.

Byly připomínky k nenalezení některých kontrol - při zpětném sběru však žádná nechyběla. Možná došlo k chybě v nedostatečném popisu kontroly, lehce posunutém kolečku mimo střed kontroly nebo si někteří závodníci špatně přečetli mapu a neuvědomili si, že jedou podle turistické mapy 1:50 000, ale i tyto chyby patří k takovýmto závodům. Samozřejmě se je budeme snažit maximálně vyloučit při dalším závodě v roce 2012.

V kategorii D - děvčata zvítězila dvojice Petra Gottliebová a Jana  Řádová, v kategorii M - kluci stanuli na nejvyšším stupni Jan Vejrosta a Martin Chomát a v kategorii MD - smíšené dvojice pak Romana a Zdeněk Vejrostovi.

 Putovní pohár pro nejlepší dvojici KČT Kralupy nad Vltavou získala dvojice Romana a Zdeněk Vejrostovi.

Uznání patří všem závodníkům a poděkovat se sluší všem, kteří se podíleli na organizaci závodu.

 

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

Peter a Milan

24 MTB Liberec – Těžká pohoda

Na tento poměrně kultovní extrémní závod jeli hájit čest a slávu oddílu: Zdeněk, Romča, Honza K. a Karel.

Počasí poměrně vyšlo a tak se dala čekat suchá, rychlá, ale přesto náročná trať s okruhem dlouhým 11,7km a převýšením 277,5m.

I přes minulé perfektní umístění Romči v tomto závodě (vícemistrině ČR) jsme neměli nárok na pitstop, který zaručoval přístupnější zázemí v průběhu závodu.

Závod odstartoval v sobotu v pravé poledne ve stylu LeMans a hurá na trať. Každý se pral s tratí, jak nejlépe uměl a náročnost tratě s každým kolem stoupala, jelikož kopcovitý okruh bral hodně sil. Stoupání i technické sjezdy pokoušely morálku po celou dobu závodu.

Největší úspěch zaznamenala opět Romča, která dala na frak i mistryni ČR na této trati, a vlivem pořadatelskému šlendriánu ji byla upřena prémie 300Euro jako nejlepší sólo účastnici na této trati.

 

Jméno

Počet kol

Vzdálenost

Čas na trati

Romana Vejrostová

20

234 km

18:20:41

Zdeněk Vejrosta

20

234 km

18:03:45

Jan Koldinský

16

182,7 km

13:13:52

Karel Šimek

14

163,8 km

11:19:36


Karel

AUTHOR Král Šumavy

Na náročný závod se vydala partička odvážných – Michal, Hebe, Pepa, Peter, Milan a  Nýna na trasu 70km,  Zdeněk a Karel na trasu 105km.

Počasí věštilo, že to nebude jenom jízda, ale že se také pěkně nachodíme – v pátek napršelo. Jednoduše řečeno trať vhodná pro alergiky – vůbec se neprášilo, bylo bláto a v brodech přes 1/2metru vody.

Střídání dlouhých výjezdů a technických sjezdů bylo skoro pravidelné. Občerstvovačky na trati nabízely komfort – v podobě sortimentu i dobré nálady pořadatelů.

Na dno si hrábnul každý, kdo se zúčastnil a i pověstný kamikadze Pepa se vrátil celý. Dosáhlo se perfektních časů a padlo i plno osobních rekordů.

 

Trasa 105 km:

Jméno                       Čas                             Umístění abs./kat.

Karel Šimek                6:19:31                       242/141

Zdeněk Vejrosta          7:36:12                       482/36

 

Trasa 70 km:

Jméno                        Čas                             Umístění abs./kat.

Michal Blecha               4:15:28                       415/275

Jan Blecha                   4:31:01                       530/351

Josef Blecha                 4:48:08                       676/156

Jan Vejrosta                 5:04:02                       797/517

Milan Košťák                5:06:56                       811/66

Peter Vaněk                 5:37:19                       964/225

Karel

MTB 50 Bezděz

Na náš letošní druhý závod máme opět početné zastoupení Zdeněk, Romča, Nýna, Hebe, Michal, Pepa, Peter, Kačí a fotograf – Věrka (zůstal doma Martin S. – stěhování a Vítek – nemocný). Počasí je asi až moc hezké – hic jak v srpnu. Trať je suchá, poměrně rychlá a jediným nepříjemným zpestřením jsou písčité pasáže. Po startu je trochu tlačenice, ale máme dobrý flek a tak se nikde ani v startovním poli nesekáme. Jako vždy se na takovém závodě jede kudla hned od začátku a každý se pokouší držet ve skupinkách, aby spořil síly.

Závěrečné stoupání před cílem s technickým výjezdem před cílem opět každého vyšťavilo, ale v cíli se člověk rychle oklepe. Pro diváky si střihli souboj Nýna a Pepa na cílové pásce.

Gratulace Romče k bedně – třetí místo v nabité konkurenci je úspěch a Kačí utekla bedna jen o chlup, ale bramborová se taky cení.

Asi tomu nebude nikdo věřit, ale v tombole jsme opět nic nevyhráli:)

 

Hlavní závod

 

Jméno

Čas

Abs.

Kat.

Karel Šimek

2:02:00

201

76

Michal Blecha

2:03:08

217

40

Zdeněk Vejrosta

2:07:17

271

22

Romana Vejrostová

2:07:40

276

3

Jan Blecha

2:11:18

321

53

Jan Vejrosta

2:13:32

351

57

Josef Blecha

2:13:33

353

102

Peter Vaněk

2:16:08

375

108

 

Dětský závod

 

Jméno

Čas

Abs.

Kat.

Kateřina Šimková

0:02:53

4

4


Karel

Cyklotrek okolím Mělníka

V sobotu jsme se již potřetí za oddíl zúčastnili cyklotreku na Kokořínu. Tentokrát bylo shromaždiště v kempu v Nedamově. Pořadatelé měli jako vždy všechno dobře zorganizované a připravené. V terénu nás čekalo třicet kontrol. Mimo jiné série kapliček, vrcholů nebo hradů. Nechyběla ani bonusová šifra, tentokrát v podobě zakódované morseovky. Akční byla kontrola na ostrůvku nebo třeba na kopci Vlhošť. Projeli jsme oblast severního Kokořínska od Máchova jezera po Dubou a v půl šesté jsme se všichni sešli v cíli u občerstvení. Sdělujeme si trasy a zážitky a opékáme buřty. Čekáme na vyhlášení a pak se rozjíždíme domů.

 

Výsledky: (všichni jsme se přihlásili do kategorie Romantici)

10. Lenka a Zuzka

21. Zuzka a Vítek (Mája a Vilík)

39. Jana a Petra

(z celkového počtu 83 skupin)

 

Příští cyklotrek bude opět na podzim. S každým ročníkem se naše řady rozrůstají, takže se těšíme na další účastníky:)

Zuzka

MTB 50 Český ráj

Tradičně se scházíme na otevření bajkové sezóny na Branžeži v poměrně silné sestavě. Počasí nás vítá přímo ukázkové – slunečno a ráno není ani zima. Startovní pozici už máme vychytanou a tak nás nemůže nic překvapit. Po startu se každý pereme s tratí a soupeři a jako vždy se jede čočka hned od začátku. Trať je suchá, rychlá a i přes velký počet startujících se závodní pole poměrně trhá. Nakonec všichni ve zdraví a bez vážnějších technických problémů dokončují závod.


Jméno

Čas

Umístění - celkové

Umístění - kategorie

Zdeněk Vejrosta

2:00:25

426

41

Jan Vejrosta

2:02:24

464

87

Romana Vejrostová

2:04:15

507

4

Martin Slabý

2:05:59

545

94

Peter Vaněk

2:08:01

590

158

Josef Blecha

2:12:19

666

183

Michal Blecha

2:13:32

693

107

Kateřina Šimková

2:35:59

958

8

Karel Šimek

2:35:59

957

335

Karel

MTBO Lysá nad Labem

V sobotu dne 30. 4. 2011 se členové Klubu českých turistů v Kralupech nad Vltavou zúčastnili cyklistického orientačního závodu dvojic v Lysé nad Labem. V co nejkratším čase z dvouhodinového limitu jsme museli objet co nejvíce kontrol.

Z kralupského klubu se přihlásily 2 týmy ve složení Petr + Tereza se startovním číslem 6 a Eva + Kateřina Popovi s číslem 7. Tým s číslem 7 dojel těsně před koncem časového limitu – s časem 1:59 a obsadil krásné 5. místo. Další tým - T. + P. Popovi dojeli v čase 1:25:15 a s plným počtem objetých kontrol tak obsadili 1. místo. Všichni jsme si akci za slunečného počasí báječně užili a doufáme, že se nás příští rok v Lysé z kralupského oddílu sejde víc.

Terka P.

Otevírání cyklostezek 2011

V neděli 20. března 2011 se uskutečnilo „Otevírání cyklostezek“ – tradiční vítání jara cyklisty všech generací.

Sraz byl v 10 hodin na turistické základně u koupaliště, kde byly připraveny hry a soutěže pro cyklisty (jízda po lanovém žebříku, slalom, jízda po prknech, házení kroužků na tyče během jízdy a rodeo – jízda v kruhu) s drobnými odměnami pro děti. Mnohým cyklistům přišel po zimním spánku jejich kola drobný servis – zejména dohuštění kol a promazání.

Akci, kterou společně uspořádalo město Kralupy nad Vltavou, Klub českých turistů Kralupy a oddíl horských kol MTB pak v 10.30 slavnostně zahájil radní města a předseda sportovní komise Jan Špaček a předseda KČT Kralupy Zdeněk Vejrosta.

Peloton všech 35-ti účastníků vyrazil na společnou jízdu do Veltrus, kde čekal na všechny prémiový bonus – v areálu zámku prohlídka výstavy myslivosti a historických kočárů. Poté se účastníci rozdělili, většina vyráží domů obědu a osmička statečných pak na 50-ti kilometrovou jízdu k Mělníku a po okolí.

 

Trasa do Veltrus

50 km trasa k Mělníku a okolí

Reportáž kralupské TV

Zdeněk