Winter Brdy 2009

V sobotu 14. listopadu 2009 probíhal v Brdech, se startem a cílem v Letech u Prahy, poslední závod sezóny. Na náročné trati 45 kilometrů s převýšením 800 metrů se šlo setkat s dlouhými výjezdy, prudkými sjezdy, lesními úseky s kořeny a kameny, dva brody a i bláto prověřily naše síly a schopnosti – od nás startoval, Karel, Zdeněk a Romíšek.
Umístění v první stovce zaznamenal Karel. Naše nejlepší umístění v jednotlivých kategoriích zaznamenala Romča - v kategorii žen nad 40 let vybojovala bronzovou příčku.

Zdeněk

Pondělní vyjížďka na kole

Původně zamýšlený Ekor cup vyměňujeme za „kolaření“ na Kokořínsku.
Vlakem jedeme do Hněvic a pak již pětice Karel, Honza Kol., Romíšek, Zdeněk a Pavla K. vyráží po trase Štětí – Stračí – Mariánská kaple – Had – Tupadly – Osinaličky – Osinalické sedlo – Panenský hřeben – Vrabcov – Rozprechtický rybník – Dražejov – Střezivojice – Dobřeň – Klemperka – Želízy – Liběchov – „Labská vinařská stezka“ – Mělník – Hořín – Zálezlice – Bukol – Dědibaby – Dušníky – Všestudy – Veltruský park – Veltrusy – Kralupy.
Počasí bylo suprové a tak 85 kilometrů rychle uteklo.

Zdeněk

MTB Kralupské kolo 2009

V neděli 20.září 2009 proběhl čtvrtý ročník závodů na kolech pro děti, dorost a juniory s názvem Kralupské kolo. Akci organizoval oddíl MTB společně s KČT Kralupy nad Vltavou pod patronací sportovní a ekologické komise v rámci Evropského týdne mobility.
Pro děti byla vzorně připravena celá trať v lokalitě Lobeček podél Vltavy pod turistickou základnou a koupalištěm. Startovalo celkem 56 závodníků, za doprovodu neuvěřitelných 65 rodičů a prarodičů. Organizaci zajišťovalo 18 lidí.
Výkony mnohých byly skutečně obdivuhodné – přes skutečné závodníky až po mrňata s přídavnými kolečky – ti opravdu sklidili zasloužený potlesk V cíli všichni díky podpoře města Kralupy nad Vltavou dostávali pitíčko, sušenku a ti nejlepší spoustu cen, medaili a pocit velkého vítězství při mávání ze stupňů vítězů.

Zdeněk

Author Pražská padesátka

21. září se za krásného slunečného počasí konal 11. ročník Pražské 50. Trasa stejná jako v minulých letech, start v Dejvicích dále směr Statenice - Zákolany - Budeč - Okoř - Šárka a zpět do Dejvic.
Na start se za KČT MTB Kralupy postavilo 8 závodníků - Zdeněk, Karel, Romča, Honza Kol., Hebe, Michal a Pepa Blecha, Peter. Fotografa a fandu v jedné osobě nám dělala Lenča na Budči. Bojujeme nejen s časem, ale často i s prachem díky velkému suchu. V týmech končíme na 15. a 16. místě. Gratulace patří Romče za 4. místo ve své kategorii.

Honza

Report 24-MTB Vimperk

Jelikož se mi z důvodu MMTZ rozpadl tým, rozhodl jsem se zkusit Vimperk sólo. Plán si dávám 15kol (150km). Po zkušenostech z 24 ve Zdejcině, to vidím vcelku realisticky.
První kolo mi dokonale otevírá oči, trať je nesmírně drncavá (hodně kořenů), nájezdy na provizorní lávky přes potoky (celkem 3) vyžadují hodně obratnosti a vcelku náročná stoupání. Na trati se kromě sjezdu k zámku nedá nikde ulevit. Na kašpárka řadím již v prvním kole. Nejnáročnější je lesní sjezd (singletrail), ze začátku mi není jasné proč jsou na stromech připevněny matrace, ale po druhém pádu v prvním kole to již chápu. Každá menší nepozornost ve sjezdu mezi stromy, kameny a kořeny se trestá pádem.
Ve čtvrtém kole nastavuji rovnoměrné tempo a uvidím, jak dlouho se dá vydržet (48min/kolo). V sedmém kole musím zvolnit, křeče v rukou – po sjezdech nemůžu pořádně řadit a síly se začínají ztrácet. Některá stoupání již tlačím a na kašpárka snad jedu každý kopec (průměrnou rychlost v největším stoupání k zámku mám 3,4km/hod).
V devátém kole stíhám singletrail již za tmy a jsem „odměněn“ dvěma pády, při kterých jsem urazil z kola zadní světlo.
Desáté kolo absolvuji jen silou vůle, nemám ani průměrnou rychlost 10km/hod na kolo. Jsem zlomený fyzicky i psychicky. Řidítka již ani neudržím v rukou, nohy už se nechtějí točit a zadek mám jak tatarák. Rychleji bych to měl, kdybych to snad šel pěšky. Limit 15 kol (150km) se mi zdá již jako sci-fi.
V 23.00 hod jdu načerpat síly do stanu k svému podpůrnému týmu (Věrka a Kačí). V 4.00 hod opět vyrážím na trať do jedenáctého kola, sílu jsem nějak nenabral. Dvanácté kolo jedu již celou hodinu a ani nevím zda má cenu pokračovat dál. Třinácté a čtrnácté kolo hlava zkouší oblbnout tělo, aby se nohy ještě točily. Patnácté kolo dojíždím v 10.00 hod, mám čas do konce závodu ještě 2hod, ale tohle kolo bylo moje poslední - končím.
Celkově jsem strávil na trati 13hodin, 15 kol-145,5km, nastoupáno 4605m, umístění 15 v kat., 55 absolutně – nic moc, ale zvítězil jsem sám nad sebou.
Kačí startovala v neděli svou první 24minutovku, kde bojovala proti domácímu pořadatelskému týmu Ski Centrum Šumava. Start ve stylu Le-Mans (doběhnutí po okruhu pro své kolo) a následné okruhy v přilehlém lese. Dle neoficiálních výsledků zůstala těsně pod stupni vítězů, vybojovala krásné čtvrté místo.
Děkuji svému podpůrnému týmu (Věrka s Kačí), kam jsem se chodil pravidelně vybrečet a bez nich bych to již po osmém kole zabalil. Zkrátka zážitek nemusí být dokonalý, hlavně aby byl intenzivní a to bylo splněno.

Karel

MTB Loděnice

O víkendu 21. – 23 srpna vyrazila čtveřice Karel, Milan, Honza Kol. a Peter na kola do okolí Loděnice. Základnu máme u Karla na chatě přímo v Loděnici. Trasa a stručný popis jednotlivých dnů:

Pátek: Kralupy –> Otvovice –> Libochovičky –> Středokluky –> Jeneč –> Nenačovice –> Loděnice (délka 42km)
Nejkratší cesta na chatu z důvodu nepříznivé předpovědi počasí. Tempo na pohodu. Ačkoliv předpovídali na pátek večer přechod studené fronty s bouřkou, cestou nás potkal pouze celkem příjemný a ještě navíc jen občasný deštík.

Sobota: Loděnice –> Bubovice –> Velká Amerika –> Mexiko –> opět Velká Amerika –> Karlštejn –> Liteň –>Halouny –> Brdy –> Vížina –> Neumětely –> Libomyšl –> Zdice –> Svatá –> Hudlice –> Zdejcina –> Beroun –> Srbsko –> Svatý Jan pod Skalou –> Loděnice (délka 100km)
Z původní délky cca 120km jsme museli značně slevit, jelikož před Bubovicemi jsme už jeli v dešti. Malé mínus patří naší rosničce (Lence), která nás telefonicky ujišťovala, že dle nejnovějších předpovědních modelů ALADIN a aktuálních radarových dat je to nejhorší za námi a všude je „jasno, maximálně polojasno“:). Pěkné počasí zůstalo v okolí Kralup a v Praze. V dešti jsme cestovali ještě hodinu.
Průzkum lomů u Ameriky se změnil v holý boj o přežití, protože se kola po 500 metrech proměnila v hromadu jílu a trávy, tady nás málem přemohla trudomyslnost.
Další jízda byla na pohodu – už nepršelo. Na závěr nechyběly ani časovky Beroun – Srbsko a Sv. Jan pod Skalou – Loděnice.

Neděle: Loděnice – Chrustenice – Lhotka – Chyňava – zřícenina Jenčov – vodní nádrž Klíčava – Sýkořice – Bratronice – Kladenský okruh – Dřetovice – Otvovice – Kralupy (délka 90km)
Po exkurzi Chrustenické šachty, kde náš průvodce velmi vzrušeně vyprávěl o historii šachty a filmovém natáčení právě na tomto místě, jsme vyrazili opět na kole. Za zmínku stojí úžasný technický sjezd 3km dlouhý k vodní nádrži Klíčava a závěrečná časovka Otvovice – Kralupy s minimální průměrnou rychlostí 37km/hod.

Každý z nás byl během MTB výletu v okolí Loděnice nějak nepříjemně poznamenán – sobotní pád na rovině Karla v klipsnách, Milanovo nedělní píchnutí a v sobotu v tom největším bahně uražený držák na světlo a špalíček u přední brzdy, Peterův nedělní pád při zachycení klipsny o závoru a totálně ohozený bahnem Honza Kol. po sobotním bahně díky přednímu kolu bez blatníku:) I přes všechny tyto nešvary a nezmary s počasím jsme si výlet parádně užili.
Poučení z akce je, že kdo si nevezme oddílový dres skončí z defektem. Příkladem toho je Milan, který po závěrečné časovce odtlačil kolo domů. Pro příště je cíl pokořit víkendovou hranici 300km a více technických pasáží.

Karel a Honza

Cyklo Jeseníky

Prázdninovou cyklistickou akcí se stávají Jeseníky. V termínu od 9. do 15 srpna 2009 se třináct cyklistů noří do nitra Jeseníků – s občasnou výpravou po svých (zejména za nepříznivého počasí - ale to přes krajně nepříznivou předpověď nakonec ušlo)
Na kolech se zdolává Červenohorské sedlo, Ovčárna, Praděd, Švýcárna, Dlouhé stráně a mnoho dalších míst v okolí – najelo se na 300 kilometrů s více než slušným převýšením. Podívat se jdeme do jeskyně Na Pomezí, na Revíz do Velkých Losin, Karlovy Studánky a velmi zajímavá byla i tříhodinová exkurze v přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé stráně.
Akce se vydařila – i pro příjemné prostředí a okolí hotelu Eduard v Bělé pod Pradědem.

Zdeněk

MTBO 2009 - orientační závody na horských kolech

V neděli 14. června 2009 se uskutečnil v okolí Kralup nad Vltavou IV. ročník MTBO - orientačního závodu dvojic na horských kolech. Pořadatelem byl místní oddíl MTB horských kol a KČT Kralupy nad Vltavou. Počasí bylo příjemné a závodu přálo. Start a cíl byl na turistické základně u koupaliště V půl desáté vyrazila první dvojice, a pak každých 60 vteřin další. Úkolem bylo projet sedm kontrolních stanovišť v libovolném pořadí. K dispozici dostala každá dvojice mapu se zakreslenými kontrolami a postup mezi nimi si již volila sama. Kontrolní body byly: Hleďsebská stráň, prostor pod Velvarským hájem, lesík u Zemích, les nad Levicemi, Trněný Újezd, prostor u „hradiště a u Dolan. Skutečně najeté kilometry se pohybovaly kolem 40 - 45 kilometrů, většinou v terénu.
V cíli se vyhlížely dojezdy soupeřů, probíraly postupy mezi jednotlivými kontrolami a porovnával počet najetých kilometrů. Pořadatelé zvládli celou organizaci závodu včetně slavnostního vyhlášení, a tak dekorování nejlepších mělo díky sponzorům a městu Kralupy nad Vltavou důstojnou úroveň. V kategorii D - děvčata zvítězila dvojice Petra Gottliebová - Jana Řádová, v kategorii M - kluci stanuli na nejvyšším stupni Jiří Mlch a Petr Svoboda a v kategorii MD - smíšené dvojice pak Jitka Slabá a Lukáš Tomsa.

Zdeněk

Cyklojízda – akce v rámci Dnů Kralup

V neděli 7.června 2009 se uskutečnila „Cyklojízda“ – připraveny byly 2 trasy – kratší na 10 kilometrů vedla do veltruského parku a před jejím začátkem proběhlo poučení městské policie o chování na komunikacích a o vybavení jízdního kola – v cíli na turistické základně pak čekaly dovednostní soutěže. Delší trasa – 40 km projížděla okolím Kralup – Miřejovice, Hleďsebe, Sazená, Chržín, Velvary, Pesany, Olovnice, Zeměchy a ještě závěrečné stoupání Lutovníkem.
Akce s e zúčastnilo na 50 cyklistů – od nejmenších až po dospělé.

Zdeněk

Král Šumavy 2009

V sobotu 30.5.2009 se uskutečnil další ročník kultovního závodu – MTB Král Šumavy. Vyrazila na něj i pětice našich závodníků – na trasu 70 km vyráží Karel Šimek (ten se umístil v celkovém pořadí na 264 místě), Romana Vejrostová (obsadila 3.místo v kategorii žen nad 40 let), Michal Blecha a Pepa Blecha. Na trasu 105 kilometrů pak vyrazil Zdeněk Vejrosta.
Všichni dorazili do cíle a zaslouží si tak uznání – po lijácích byla trať samé bláto a opravdu to byly galeje.

Zdeněk

TRANS „BAHNO“ BRDY

V sobotu 16. 5. vyráží za mírného deště Karel, Kačka, Martin, Klára a Věra Š. jako doprovod na závod KPŽ Trans Brdy.
Hledáme místo na zaparkování na druhé straně řeky, jdeme obhlídnout rozbahněné zázemí a prostor cíle, mezitím Kačka zvládá svůj závod, do kterého kvůli problémům při prezentaci nastupuje jako Neznámá neznámá a my se připravujeme na náš start.
Ve 12 hodin startuje první vlna, ve které je Karel o 5 minut později vlna druhá - Martin a Klára.
Já vyrážím na 22 km Fitness jízdu pro začátečníky a fakt nevím kdo vymyslel to „pro začátečníky“.
První pětikilometrový kopec dává všem pěkně zabrat, pak chvilka svezení, prudká zatáčka a zhruba půl kilometrová blátivá „stěna“, která jde sotva vystrkat. Následují „pěkné“ blátivo-kamenno-kořenové sjezdy, kdy brzdy kvičí o 106 a kolo si stejně dělá co chce, brod, průjezd úzkým tunýlkem pod tratí, podél řeky a po schodech na most a hurá už jsem v cíli. Přežila jsem a dokonce jsem přijela o 13 minut dřív než „blázen“ Hruška!!!
Jdu se odbahnit a čekáme na kluky, kteří přijíždějí opravdu jak Bláťáci. Ale jinak to bylo pěkné a stálo to za to – příští rok jedem zase – bahno nebahno.
Kačka Šimková 23 / 6. místo 0:10:50.7
Klára Kubrtová 47 / 16. místo 1:50:25.1
Karel Šimek 390 / 152. místo 3:27:19.3
Martin Slabý 497 / 88. místo 3:44:25.3

Klára

MTB 50 Českým rájem

V sobotu 25.dubna 2009 se jel v českém ráji MTB závod, který byl pro nás historický – jednak účastí a jednak umístěním. Startovalo nás 11 : Kačka, Karel, Zdeněk, Romíšek, Nýna, Lenka, Honza K., Klára, Martin S., Lucka Č. a Marcel a jako doprovod Věrka Š, Láďa a Zdenka Č. Kačka jela dětskou trasu na Branžemi, ostatní 50 km okolo Kosti, Trosek, Hrubé skály, Drábských světniček,… Počasí bylo prímové – sluníčko a teplíčko.
K výsledkům – bojovali všichni, řada osobních rekordů a překonání sebe samých. Nejvíce se dařilo Kačce, která v kategorii Z14 obsadila 3.místo. V hlavním závodě se blýskla Romča, mezi 124 ženami byla 15 a ve své kategorii Z40 fantasticky 2. Oběma blahopřejeme.

Zdeněk